۷ ترفند مهم در مصاحبه شغلی

شما برای ایجاد اولین تاثیر خوب تنها یک فرصت دارید.  آن را از دست ندهید.

مصاحبه ها می توانند فوق العاده دشوار باشند به ویژه وقتی نمی دانید چه انتظاری از شما دارند. مصاحبه بعدی خود را تصادفا یا در اثر آمادگی کم و یا با اشتباهات کوچک قابل اجتناب خراب نکنید.  خبر خوب این است که می توانید با رعایت نکاتی مشخص در مصاحبه شغلی بعدی تان واقعا حرفه ای جلوه کنید. وقتی که شما حرفه ای به نظر می رسید شما احساس حرفه ای بودن می کنید و همین امر باعث می شود شما هر چیزی را به نحو احسنت انجام دهید. بااسکیل ما همراه شوید تا با ۷ ترفند مصاحبه شغلی آشنا شوید که باعث می شود در زمان اندکی که دارید نتایج بهتری در استخدام کسب نمایید.
۱٫     حضور به موقع

گرچه همه می دانند حضور به موقع، کلید اصلی مصاحبه های موفق است اما بسیاری از ما آن را به لحظات پایانی موکول می کنیم.  به هر طریق ممکن که می شود مطمئن شوید که ۵ دقیقه مانده به مصاحبه وارد محل مصاحبه شوید. این کار نه تنها به مصاحبه کننده نشان می دهد که شما در کارتان جدی هستید بلکه این دقایق کم باعث آرامش خاطرتان نیز می شود.
۲٫     به ظاهر خود برسید

آراسته نمودن خود ممکن است زمان زیادی از شما نگیرد اما این کار باعث می شود حس اعتماد به نفس بیشتری در جلسه مصاحبه تان داشته باشید.
۳٫     گوشی تان را سایلنت کنید

هیچ چیز به اندازه زنگ خوردن گوشی تان در طول مصاحبه، بی تجربه بودن شما را نشان نمی دهد. در حالی که همه ما این روزها به شدت به گوشی همراه وابسته شده ایم اما بیرون آوردن گوشی موبایل در وسط مصاحبه بی احترامی بزرگی است.
۴٫     سوال بپرسید

قبل از مصاحبه، اطلاعات کمی راجع به شرکت و اینکه چه سوالاتی ممکن است از شما بپرسند بدست آورید. اینها باعث می شود مصاحبه کننده تان را با دانش و علاقه تان به شرکت تحت تاثیر قرار دهید اگر شما سوالاتی برای پرسیدن داشته باشید مطمئن باشید شما جلسه را پیش می برید. دانش تان باعث می شود آماده جلوه کنید.
۵٫     هر چیزی را که نیاز دارید با خود ببرید

اگر چه هر مصاحبه گری نیاز به رزومه شما ندارد اما آن را به همراه خود داشته باشید. اما اگر رزومه تان را با خود نبرید قطعا نشان دهنده ضعف شما است. هر چیزی را که ممکن است در طول مصاحبه تان به آن نیاز داشته باشید از جمله رزومه تان، نمونه کارهایتان، لپ تاپتان و دیگر چیزهای مورد نیاز با خود ببرید. فراموش کردن چنین جنبه های مهمی از کارتان بسیار غیر حرفه ای است.
۶٫    در مورد کارفرمایان قبلی خود بدگویی نکنید

زمانی که مصاحبه کننده از شما نکات مثبتی در مورد محل کار یا رئیس فعلی تان می شنود برایش فوق العاده خوشایند است چرا که فکر می کند شما همین احساسات را نسبت به شرکت آنها خواهید داشت.  همچنین ایده خوبی است تا به طور کلی بحث را به جاهای بیهوده نکشانید. در واقع از اینکه تمام تلاشتان را برای نشان دادن حرفه ای بودنتان به کار بگیرید خودداری کنید.
۷٫     حفظ کردن نگرش خوب

مهم نیست شما در حال حاضر خسته اید، ناراحتید یا سرماخورده اید مهم این است که شما در مصاحبه قرار دارید. شما باید با پنهان کردن احساساتتان، توانایی تان را نشان دهید. یعنی نشان دهید چه مهارت هایی را می توانید در محیط کار به کار بندید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب رایگان وردپرس